Slévárna neželezných kovů

Slévárna KOV Velim byla založena v roce 1929. 

Slévárna provádí kusovou i sériovou výrobu odlitků ze slitin:
hliníku  do hmotnosti  200kg
bronzu a mosazi do hmotnosti 500 kg

Výroba dílů na veterány

Používaná technologie umožňuje výrobu odlitků vhodných pro použití v různých průmyslových odvětvích a také pro dekorativní umělecké a kulturní účely. V případě požadavku je součástí dodávek odlitků jejich strojní opracování a zajištění dopravy.

Při zahájení jednání se zákazníkem je poskytována technická pomoc, která vhodně ovlivňuje vlastnosti odlitků i při zachování požadované funkčnosti opracovaných odlitků. Ze slitin hliníku jsou to hlavně slitiny siluminu, které umožňují vytvrditelnost.

Ve výrobním programu lze odlévat pro automobilový, papírenský a elektrotechnický průmysl a zejména pro nové výrobky drobným a středním podnikům. Pro údržby velkých továren slévárna zajišťuje veškerý sortiment ze slitin mědi a to bronzy cínové, červené, olověné, hliníkové a mosazi.

Slévárna zajišťuje i veškerá modelová zařízení pro kusovou, malosériovou i sériovou výrobu pro celý sortiment vyráběných odlitků. Převážná část modelových zařízení pro kusovou a malosériovou výrobu je zhotovována ze dřeva, ale modely pro sériovou výrobu odlitků jsou z plastických hmot nebo z kovu. Za výjimku nepovažujeme ani ozdobné odlitky, firemní štítky a odlitky jako součást nábytků.

Veškeré odlitky mohou být dodány i opracované naší strojní výrobou. Referenční listina obsahuje několik desítek odběratelských firem a odlitky slévárny barevných kovů - KOV Velim se prosazují i v zahraničí.

Forma pro odlévání

Tavení materiálu

Odlévání do formy

Hotový odlitek

Kontaktní formulář

Opište kontrolní text

(opište text z obrázku)

* - takto označené položky je nutné vyplnit

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů, dle platné legislativy. Více info ZDE: